TARTU

TARTU

Tere tulemast Tartusse, heade mõtete linna!

Linn, kus ei hakka kunagi igav. Tartu on täis põnevat kultuuri, ajalugu ja kunsti, teadus- ja õppekeskuseid, kiiret arenevat start-up maailma, stiilseid restorane, rohelust ja loodust ning rohkelt võimalusi mõnusaks puhkuseks.

Tartu koos Lõuna-Eestiga on Euroopa kultuuripealinn aastal 2024. See on kogu Eesti suursündmus, mis pakub erilisi kultuurielamusi nii Tartus kui kogu Lõuna-Eestis.
Tartu 2024 rikkalik programm.

Foto: Tartu Ülikool © Ragnar Vutt

Värvikas ajalugu ja kultuuripärand

Baltikumi vanima linnana pakub Tartu põnevaid vaatamisväärsusi igal sammul. Vanalinn, mille kitsad tänavad ja ajaloolised hooned avavad akna minevikku, pakub külastajatele võimaluse kogeda linna ajaloolist võlu ning nautida unikaalseid arhitektuuripärleid. Siin leidub stiilinäiteid keskajast tänapäevase moodsa arhitektuurini, mida ilmestavad hubased kohvikud ja omapärased restoranid, linnaloodus ning elav tudengilinna melu.

Tartus asub Põhja-Euroopa üks vanemaid ülikoole, 1632. aastal asutatud Tartu Ülikool, mis on andnud Eestile rahvusvaheliselt tunnustatud teadlasi ja õpetlasi. Tartu Ülikool kuulub maailma mainekamate ülikoolide edetabelis esimese 400 hulka ja tänu tudengkonnale põimuvad Tartus nooruslik elurõõm ja akadeemilised traditsioonid.

Siin asuvad Rahvusarhiiv ning Haridus- ja Teadusministeerium, lisaks on Tartu koduks mitmetele olulistele kultuuriasutustele. Olulisim neist on enam kui sajandivanune Eesti Rahva Muuseum, kus ajalugu on põimunud innovatsiooniga. Tartus sündisid eesti teater ja Eesti riik ning alguse sai laulupidude traditsioon. 1870. aastal avati Tartus esimene kutseline teater Vanemuine. Täna on teater Vanemuine Eesti ainus kolmežanriteatriks, pakkudes nii draama-, muusika- kui ka balletilavastusi. Tutvu teater Vanemuine mängukavaga siin.

Foto: Eesti Rahva Muuseum © Simo Sepp

Maailmatasemel ettevõtlus- ja teaduskeskus

Tartu on tuntud kui Eesti hariduse- ja teaduse linnana – 11 kõrgkooli, meditsiini ja biotehnoloogiakeskus, infotehnoloogia ja elektroonika hub ning koduks paljudele start-up’idele.

Lisaks mitmetele kohalikele ja rahvusvahelistele konverentsidele, seminaridele ja töötubadele korraldatakse Tartus ka Baltikumi suurimat ärifestival sTARTUp Day, mis toob üle maailma kokku nii oma ala spetsialistid kui ka alles idufirma plaane pidavad ettevõtlikud entusiastid. Linna külalistel on võimalus kiireloomulised tööasjad korda ajada hotellis või kasutades kesklinnas asuvat kõigi mugavustega avalikku tööruumi sTARTUp Hub’i.

Kaunis keskkond nii linnas kui maal

Tartu on tuntud kui Eesti linnade roheline oaas, kus on rohkelt parke, aedasid ja looduslähedust. Emajõe ääres kulgevad jalutuskäigud, südalinna looduslik kõrgendik Toomemägi, kesklinnas asuv botaanikaaed pakuvad lõõgastavaid hetki ning võimaluse nautida looduse ilu. Lisaks on linna ümbritsev loodus mitmekesine ning pakub võimalust matkamiseks, jalgrattasõiduks ja muudeks vabaõhu tegevusteks nii suurtele kui väikestele.

Foto: Emajõgi © Mana Kaasik

Rikkalik kultuuriprogramm

Tartu on kultuuri poolest rikas linn, kus toimub palju erinevaid sündmusi ja festivale, mis hõlmavad nii teadust, kunsti, teatrit, muusikat kui ka spordiüritusi – Hansapäevad, Tartu Linna Päev ja Jõululinn, Eesti Teatri Festival DRAAMA, toidugurmaane meelitav Maitsev Tartu veebruaris ja Tartu toidu- ja veinifestival suvel, meeleolukad tudengipäevad kevadel ja sügisel, filmifestival tARTuFF, rahvusvahelise mõõtmega tänavakunstifestival Stencibility, Aparaaditehase festival jpm.

Tartu lugematutest võimalustest saab kõige parema ülevaate läbi Tartu Kultuuriakna.

Tartu on linn, kus sulanduvad harmooniliselt rikkalik ajalugu ning kaasaegsed ja unikaalsed võimalused, mis teevad temast tõeliselt põneva ja avastamist väärt sihtkoha.

Meie hotellipere on sulle rõõmuga abiks huvitava programmi kokku panemisel. Kohtumiseni Tartus!

Foto: Üliõpilaste laulu- ja tantsupidu Gaudeamus Tartus ©️ R.Pajula